Cembonit

Fasádní deska je určena pro finální vrstvu provětrávaných fasád,obklady sloupů,říms, podhledů atd. Použitelná v interiéru i exteriéru . Deska je probarvena,obroušena a opatřena hydrofobující vrstvou.Vyrábí se v široké škále sytých pastelových barev.

Charakteristika

Fasádní deska Cembonit FDA je určena pro finální vrstvu provětrávaných fasád, obklady říms, sloupů, podhledů atd. Její použití není omezeno pouze na exteriéry, ale výborné mechanické vlastnosti oceníte i v interiéru. Deska Cembonit FDA je probarvena do hmoty materiálu, obroušena a opatřena ochrannou hydrofobující vrstvou. Je k dostání v široké škále sytých pastelových barev. Pro svůj přírodní vzhled a celkový neuniformní dojem je vyhledávaným řešením provětrávané fasády u všech architektů..

Probarvená klasika s atraktivním matným povrchem.
Řada pevných vláknocementových desek Cembonit se vyznačuje matným povrchem a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Desky jsou probarvené řadou devíti atraktivních pastelových barev, které působí přirozeným dojmem. Velkou výhodou fasádních desek Cembonit je jejich impregnace, která je účinně chrání proti působení vlhkosti. Fasádní desky si tak zachovávají svůj atraktivní vzhled za sucha i za deště.

Barvy a povrchová úprava

Desky vykazují mírné barevné rozdíly, což vaší fasádě propůjčuje zajímavý vzhled, který je spojený se všemi přírodními stavebními materiály.
Planks
Fasádní desky Cembrit Cembonit jsou k dispozici také jako prkna, která vám při použití stejného materiálu umožní vytvořit zcela jiný výsledný vzhled.

Doplňky a servis

Řady Cembrit Cembonit jsou doplněny kompletní řadou příslušenství, které zajišťuje jednoduchou a snadnou montáž, delší životnost a atraktivní výsledný vzhled.
Velkoformátové desky vám opracujeme na váš přesný rozměr včetně vrtání otvorů pro uchycení zavěšeného obkladu.

Kotvení desek

Fasádní desky Cembrit lze instalovat na různé typy podkladních roštů i konstrukcí. Lze použít dřevěné nebo kovové podkladní rošty z hliníku nebo oceli, případně velmi oblíbené rošty kombinované. Pomocí vhodně zvoleného podkladního roštu vytvoříte přůběžnou větranou mezeru mezi tepelnou izolací a fasádní deskou a zároveň získáte spolehlivou konstrukci pro připevnění desek.
Desky můžete kotvit buď přiznaným kotvením pomocí vrutů nebo nýtů, nebo skrytým kotvením - lepením. Součástí dodávky fasádních desek je kotevní materiál - vruty, nýty a pryžové podkladní pásky.

Rozměry

Deska Cembonit FDA:
Formátování desek je díky do hmoty probarvenému materiálu velmi jednoduché. Není třeba formátované hrany natírat ani jinak ošetřovat. Desky jsou k dispozici v 8 barevných odstínech, tloušťkách 6 a 8 mm a rozměrech 1200x2500 mm nebo 1200x3050 mm

Hlavní výhody větrané fasády CEMBONIT:

1. Vysoká životnost fasády
2. Rychlá, jednoduchá a celoroční montáž na jakýkoliv povrch
3. Architektonická a barevná rozmanitost s přírodním vzhledem celé fasády
4. Snadná údržba
5. Tepelná a zvuková izolace fasády
6. Nehořlavost fasádních desek
7. Zdravotní nezávadnost
Fasády z fasádních desek Cembonit se díky těmto vlastnostem staly oblíbeným technickým i architektonickým řešením.

www.cembrit.cz

ATENA spol s r.o.
Palackého 138
765 02 Otrokovice
IČ 60725931
Tel. 577 650 119
E-mail atena@atenasro.cz
Web www.atenasro.cz

Lamely | Mřížky | Kazety | Sádrokartony

Copyright © 2011-2015 ATENA spol s r.o. Otrokovice
Tvorba www stránek Zlín
Hosting u Vsquared s.r.o.