Alucobond nebo různý Bond

Nabízíme Vám mnohaletou zkušenost se zpracováním a montáží různých druhů obkladů z materiálu Alucobond – různý Bond na stavbách po celé České republice i v zahraničí.

Charakteristika

ALUCOBOND je sendvičový materiál, která se skládá zetří vrstev a to dvou hliníkových krycích hliníkových plechů tl.0,5mm a jádra (plastového, nebo minerálního). Nejčastěji používaná deska Alucobond je o tloušťce 4 mm. Tento materiál lze řezat, frézovat, ohýbat. Díky těmto vlastnostem lze na přání architekta vytvořit různé druhy rovinných, ohýbaných prvků.
Fasádní deska ALUCOBOND nabízí architektům a projektantům neomezené možnosti použití na nově vznikajících i rekonstruovaných stavbách.
Proto kreativní nápady potřebují inspiraci a ta začíná již u materiálu ALUCOBOND. Díky vynikající kvalitě povrchů a velkému výběru barev PVDF slouží ALUCOBOND v interiérech k vytvoření reprezentativních ploch a obkladů.  ALUCOBOND inspiruje nejen architekty v exteriéru, ale i interiérů - ať už jde o rozdělení prostoru, výstavní prvky (veletrhy), obchodní pasáže,banky,letiště a dekorační prvky.
Kombinací se systémy prosklených fasád tak vzniká mnoho projektů v moderním stylu. Fasády ALUCOBOND dávají už zdaleka najevo, kde se nabízí kvalita. Uchycení desek může být viditelné nebo neviditelné. 

Provedení - neviditelné uchycení

Nejrozšířenější způsob zpracování Alucobondu. Kazeta z Alucobondu je zavěšena na nosné hliníkové podkonstrukci bez viditelného uchycení. Standardní spára mezi kazetami je 20 mm.

Nýtované provedení - viditelné uchycení

Alucobondové desky jsou nýtovány k nosné podkonstrukci nýty, které jsou opatřeny plastovými čepičkami v barvě totožné s barvou desky. Viditelná spára mezi jednotlivými deskami je minimální.

Mechanické vlastnosti

Sendvičový materiál je stabilní, odolný proti nárazům a tlaku a má vysokou pevnost v ohybu a vzpěru. Pevnost se určuje s použitím krycích plechů o tloušťce 0,5 mm z materiálu Peraluman-100, EN AW-5005 (AIMg1) podle EN 485-2.

Rozměry

ALUCOBOND je k dispozici v mnoha rozměrech. Standardní velikost desek je 1250×3200 mm. V tomto rozměru je možné dodat ALUCOBOND v krátkých dodacích termínech. Lze vyrobit i šířky 1000 mm a 1500 mm, v délce až do 6000 mm. To umožňuje použít velkorozměrové prvky. Pro fasádní obklady se používají desky o tloušťce 4 mm, které jsou v ČR a SR certifikovány.

Výhody ALUCOBONDU

•Požární klasifikace v souladu s ČSN 73 0862 (i DIN 4102) – B nesnadno hořlavá deska, A nehořlavá deska= žádná omezení při projektování a stavbě. Nevyvíjí toxický dým.
•Nízká hmotnost, vysoká tuhost, rovinný povrch = nízké náklady na nosné konstrukce a kotvy
•Povrch v mnoha standardních a doplňkových barvách. Speciální barvy podle poptávky.
•Odolné povětrnosti = připravené k montáži
•Pohlcující vibrace = není třeba následného protivibračního nátěru
•Jednoduché frézování a tvarování = snadné zpracování stroji na dřevo
•Velkorozměrové desky, rychlá montáž = krátké termíny a nízké náklady na stavbě
•Recyklovatelný = přátelský životnímu prostředí
•ISO 9001 a TS 16949

Alucobond made in Italy ATENA S.p.A. (Gruaro)

ATENA spol s r.o.
Palackého 138
765 02 Otrokovice
IČ 60725931
Tel. 577 650 119
E-mail atena@atenasro.cz
Web www.atenasro.cz

Lamely | Mřížky | Kazety | Sádrokartony

Copyright © 2011-2015 ATENA spol s r.o. Otrokovice
Tvorba www stránek Zlín
Hosting u Vsquared s.r.o.