SLUNOLAMY, ŽALUZIE

Proč slunolamy? Sluneční světlo působí na naši náladu, pracovní výkon každý den. Pro dobré a zdravé pracovní i domácí prostředí je potřeba si v interiéru vytvořit dobré světelné i teplotní podmínky. Sluneční světlo je doporučeno regulovat, a proto jednoduše řečeno slunolamy.

Jsou pro architekty velmi zajímavé nejen díky jejich unikátním vlastnostem, ale také pro moderní vzhled. Mají odolnost proti různým povětrnostním vlivům, jako je především slunce, dále také déšť, mráz, vítr, sníh,…Slunolamy musí být odolné proti korozi, regulovat sluneční paprsky.

Zastínit můžeme jednotlivé okenní soustavy, kanceláře, rodinné domy, výrobní a administrativní prostory atd. Mohou být montovány jako pevné a pohyblivé. Pevné slunolamy, jak už název naznačuje jsou nastálo připevněny. Pohyblivé slunolamy na rozdíl od pevných můžeme kdykoliv regulovat sluneční svit vnikající do prostor. Výhodou pevných slunolamů je jejich vysoká bezúdržbovost.

Jsou tvořeny lamelami různých tvarů a velikostí, jejich uchycení je prováděno pomocí konzol (ocelové a hliníkové konstrukce) . Slunolamy lze umístit ve svislé, šikmé, vodorovné rovině dle přání architekta. Lze s nimi zastínit víceméně jakýkoliv tvar. Lamely jsou vyráběny převážně ze slitiny hliníku s barevnou a povrchovou úpravou - speciálními laky především dle RAL, díky čemu jsme schopni se přizpůsobit Vašim individuálním představám a požadavkům. Dodáváme velmi kvalitní slunolamy italské firmy ATENA S.p.A., která je jedním z největších výrobců slunolamů,fasádních a pohledových obkladů.

Slunolamy dělíme dle materiálů :

  • z ohýbaného Al na speciálních ohýbacích strojích typ "C“- F20°,F30°,F45° a "Z“-různých velikostí
  • z protlačovaného hliníku přes speciální formy typ "slzičky – Aerofol“ (šířky 100 až 500mm), ,,Z“ a ,,C“ – různých velikostí

Slunolamy, žaluzie můžeme rovněž použít jako celoplošné fasádní celky jako zakrytí jednotek VZT a klimatizace (F30°,F45°, nebo velkých fasádních celků před prosklenými stěnami z hlediska designu i funkčnosti stínění.

SLUNOLAMY ATENA "C" a "Z"

Jsou vyráběny z ohýbaného hliníkového materiálu ve tvaru "C“ a "Z“ profilu. Systém může být montován svisle, vodorovně, šikmo, především tak, aby bylo dosaženo správného stínícího efektu. Upevnění slunolamů závisí na výběru typu lamel. Lamely upevněné do hřebínků v třech základních úhlech sklonu lamel (lamely ATENA F45°, F30°, F20°) pro montáž.

Ukázky našich realizací


Možnosti montáže:


Schéma spojení a navázání lamel:


45° 90° bez průběžného rohu

SLUNOLAMY ATENA – Slzičky (Aerofolis)

Jsou z protlačovaného hliníkového materiálu. Určené pro zastínění budov bývá především s nepohyblivými lamelami pro správnou sluneční ochranu v horizontálním i vertikálním směru. ATENA slzičky (Aerofolis) jsou lamely s šířkou dosahující od 100 – 450mm. Ostatní rozměry můžou být navrženy podle potřeb projektu. Tyto slunolamy jsou velice dekorativním prvkem všech fasád různých objektů.
Jak už jsme uvedli výše, systém může být montován svisle, vodorovně, šikmo, především tak, aby bylo dosaženo správného stínícího efektu.

Ukázky našich realizací


Příklady montáže:


ATENA spol s r.o.
Palackého 138
765 02 Otrokovice
IČ 60725931
Tel. 577 650 119
E-mail atena@atenasro.cz
Web www.atenasro.cz

Lamely | Mřížky | Kazety | Sádrokartony

Copyright © 2011-2015 ATENA spol s r.o. Otrokovice
Tvorba www stránek Zlín
Hosting u Vsquared s.r.o.