Lamely, podhledy a obklady

Kovové lamely, kazety ať již v provedení hliník nebo ocel se navrhují pro lepší hygienu, údržbu a hlavně pro jejich tak velmi žádaný jiný vzhled jako byly navrhovány minerální čtvercové a sádrokartonové celoplošné podhledy a obklady. Naše kovové lamely a kazety mají kulaté, hranaté tvary s různými mezerami nebo bez mezer jako plné podhledy. Střídání lamel, ale i kazet vytváří nadčasový design pro všechny architekty a projektanty jak tvarů, barev, systémů a velikostí.

Vlastní lamely, kazety se dělí na zavěšené (kotvení) viditelné, nebo neviditelné. Lamely jsou kotveny vždy neviditelně na nosné ,,Al“ , ,,Fe“ podkonstrukci, kterou nazýváme ,,nosné hřebínky“ do kterých se jednoduše mechanicky lamely zacvakávají dle jednotlivých druhů lamel (A,AC,C,N,…). Do chodeb a koridorů s celkovou šířkou do 3500mm umíme použít tzn. samonosné lamely bez nosné podkonstrukce. Vlastní lamely leží jedna vedle druhé v obvodových lištách – profilech.

Kazety Atena různých velikostí (600x600mm; 600x1200mm;…) se zajišťují buď neviditelně např. systém Enigma ,kdy vlastní kazety zacvakáváme (bajonetovým způsobem) do ,,Fe“ nosné omega podkonstrukce. Viditelným kotvením rozumíme zavěšení kazet např. Plan,Flat vložením do nosné ,,T“ konstrukce ,,Fe“ (např. na minerální podhledy) 15,24mm ve čtvercovém nebo obdélníkovém členění. Ostatní detaily, tvary a odstíny dohodnout s techniky Atena spol. s r.o. Otrokovice.

ATENA spol s r.o.
Palackého 138
765 02 Otrokovice
IČ 60725931
Tel. 577 650 119
E-mail atena@atenasro.cz
Web www.atenasro.cz

Lamely | Mřížky | Kazety | Sádrokartony

Copyright © 2011-2015 ATENA spol s r.o. Otrokovice
Tvorba www stránek Zlín
Hosting u Vsquared s.r.o.